Hlavní stránka Blog

Blog

4. Sušický minisraz 2010

Místo konání: Sušice, chatová osada Luh
Datum konání:14. - 16. května. 2009

 

Po návratu z naší loňské první návštěvy sušického minisrazu bylo naprosto jasné, že pokud se letos uskuteční další díl, bude opět s naší účastí navzdory krizi i tomu, že do Sušky je cesta dlouhá. Když na webu VK vyhlásil Zdenek „dotazníkovou akci“ k IV. Sušickému, neprodleně jsem potvrdil náš zájem o účast. A přidávali se další a další. Pak už následovala oficiální pozvánka na webu VK, odeslání přihlášky, úhrada dojezdného, malá výpomoc při reklamě srazu v médiích, ale hlavně dlóóuhááá doba, kdy člověk trpí nemocí zvanou TĚŠÍVKA a spřádá plány. Letos ještě bylo neustále potřeba očima zvedat a držet mraky, aby zasvitlo sluníčko a v posledních dnech před srazem tiše věřit, že alespoň na chvíli přestane pršet. Maně jsme vzpomněli na loňský ročník, kdy počasí ukázalo jen na chvíli nevlídnou tvář, ale potom se přeci jen umoudřilo a na sluníčku jsme mohli pobíhat v tričkách. A to byl první máj, ne půlka května!

Celý článek...

3. Sušický minisraz 2009 - sobota

Místo konání: Sušice, Chatová osada Luh

Datum konání: 2. května 2009

 

Po všech nezbytných ranních hygienických procedurách se vracím zpátky do chaty. A co nevidím? Viktor, tedy soused z vedlejší chaty, obíhá svého Cyrila s kýblem vody a hadrem jej celého pucuje. Nedá mi to a ptám se, proč to dělá, když pořád prší. „Přece nepojedu na spanilku se špinavým autem“, zní jeho odpověď. Já zabručím, že jen očistím okna od vody. Přece snad všichni ví, že už dva dny s přestávkami leje. Beru z kufru gumovou stěrku a stahuji vodu z oken. Jenže za chvíli další soused z nedalekého stanu si od nás půjčuje kýbl a s plným nasazením se pouští do oplachování svého auta. Tak ti už i ve mně začne vrtat červíček pochybností. No a závěr? Běhám s kýblem čisté vody a oplachuji z auta blátivé následky cesty v čtvrtečním lijáku. Když jdu pro vodu po třetí, pohled po okolí mi zvěstuje, že větší či menší čištění už popadlo celou řadu lidiček. Nakonec se po celém kempu více či méně intenzívně oplachuje, cídí a leští. Alespoň budou naši švédové v plné parádě. Jó a zapomněl jsem poznamenat, že na naši záslužnou činnost opět s úsměvem shlíží sluníčko. No bodejť, v tak pěkném počasí se přece nehodí jezdit se zabláceným autem!

Celý článek...

3. Sušický minisraz 2009 - pátek

Místo konání: Sušice, Chatová osada Luh

Datum konání: 1. května 2009

 

Je sobota, první máj, ranní čas. K lásce však nezve nás hrdliččin hlas a vůkol nezavání borový háj. Je chladné a mokré ráno po deštivé noci a pokud mne můj slábnoucí sluch neklame, venku hřmí řízné pochodové písně a častušky z dob dávných před sametovou revolucí. Ne-é, bolševici se určitě k veslu nevrátili, „Tož to su klidný“!! To se jen parta recesistů dohodla, že letošní 1. máj zahájí tak nějak slavnostněji, postaru. Taky se na to dobově vymódili – části pionýrských krojů starších i těch modernějších, různá dobová označení a vyznamenání, svazácké košile, mávátka. A jedna velmi důležitá změna proti včerejšímu uplakanému dni – svítí sluníčko!

Celý článek...

3. Sušický minisraz 2009 - čtvrtek

Místo konání: Sušice, Chatová osada Luh

Datum konání: 30. dubna 2009

Při brouzdání po webovkách Volvoklubu jsem v galerii proběhlých minisrazů narazil mimo jiné na „srázek“ pořádaný v autokempu Luh na okraji Sušice. Pochvalné reakce účastníků na dvou předchozích ročnících včetně bohaté fotodokumentace dostatečně podnítily můj zájem o tuto akci. Proto počátkem dubna 2009 padlo rozhodnutí – další ročník minisrazu v Sušici se odehraje s naší účastí. Délka trasy něco málo přes 300 km nás, kteří v průběhu roku za rallye najezdíme podstatně víc, ani v nejmenším nemohla rozhodit.

Celý článek...

3. Svijanský minisraz 2008

Místo konání: Svijany

Datum konání: 15. - 16. listopadu 2008

 

Parta agilních členů Volvoklubu v čele s radním klubu Zdeňkem Neumannem uspořádala ve dnech 15. a 16. listopadu 2008 v pořadí již III. Svijanský minisraz. Milovníkům pivního moku jsou určitě Svijany známé tím, že je zde od roku 1564 malý a v současné době opět v soukromých rukou provozovaný pivovar. No a právě nevelké parkoviště u pivovarské hospody, která je kousek nad pivovarem, bylo místem určeným na sobotu 15. 11. 2008 jako meeting point.

Celý článek...

Sraz vozů Volvo a Saab aneb ŠVÉDSKÉ PLECHY 2008

Místo konání: Hotel Dlouhé Stráně, Kouty nad Desnou
Datum konání: 13. - 15. června 2008


Volvo máme doma a od 9.6. 2008 jsem v papírech veden jako vlastník. Při brouzdání po internetu nacházím webové stránky Volvoklubu. No a tady visí pozvánka na sraz švédských vozů na severní Moravě v Koutech nad Desnou. To je tedy moc silné lákadlo a zároveň velká výzva. Pouhý jeden den trvá přemlouvání manželky a spolusponzora nového vozu a pak již sedím u PC, vyplňuji přihlášku, objednávám nocleh, stravu a další potřebné záležitosti. Troufám si tvrdit, že vzhledem k datu pořízení auta a realizaci naší účasti na srazu se jednalo o velice krátký časový úsek.

A pak již přichází dlouho očekávaný pátek 13. června 2008. Pro nás to ale vůbec není nešťastný den. Právě naopak! S naleštěným autem a plni očekávání vyrážíme na náš v životě vůbec první značkový sraz. Vzhledem k tomu, že bydlíme uprostřed východní Moravy a v městě Jeseníku máme příbuzné, není nám cesta do Koutů nad Desnou neznámá. Na cestu se vydáváme až po návratu ze zaměstnání, proto přijíždíme na místo v pozdních odpoledních hodinách. Hned u vjezdu do prostoru srazu se nás ujímá skupinka velice příjemných pořadatelů z řad členů klubu. Provádí účastnickou registraci, vybavují nás různými materiály, označují auto číselným kódem a na masku vozu upevňují plastový emblém srazu a platíme zde také dojezdné.

Celý článek...

Jak to všechno začalo

Kdybych tady a teď tvrdil, že od dob, kdy jsem začal mít jakés takés povědomosti o dění v motoristickém světě, jsem se zajímal o značku Volvo, zcela určitě bych kecal. Mé vlastní představy o „autě snů“ se v průběhu let postupně měnily. Nejdříve to byl rodinný Trabant 601 (1967), pak Saab 96, poté následoval například Fiat 128 Coupe a tak to šlo dál a dál. Většinou to ale vždycky byly sportovní vozy. Po celou dobu mne však nějak míjel zájem o americké „žebřiňáky“, které mne neoslovovaly.Počátkem 70. let minulého století jsem začal docela pravidelně a v širokém spektru typů navštěvovat motoristické sportovní podniky v dosahu svého bydliště – Autocross Přerov, Barum Rallye Gottwaldov, Rallye Jeseníky Olomouc, Mistrovství Evropy cestovních automobilů na okruhu v Brně (jak na původním přírodním, tak i na současném autodromu), závody do vrchu Ecce Homo Šternberk a Vsetín a další a další. Z této doby mi hluboko v paměti uvízl ocelově modrý francouzský soutěžní skvost Alpine Renault 1600, který po tratích našich soutěží vodil Pan jezdec Vladimír Hubáček. Toto auto se stalo mou životní srdeční záležitostí a žádnému z dalších soutěžních speciálů se nepodařilo je z tohoto místa vytlačit.

Celý článek...